Frans Timmermans noemde het een NSB-vlag. BOL.com haalde haar uit de verkoop. Maar dit is geen neutraliteit – dit is het trappen op onze geschiedenis en de rijke cultuur die Nederland juist heeft gebracht in de wereldgeschiedenis.
De Prinsenvlag is geen symbool van collaboratie, maar van verzet. Ze wapperde in de mast van de schepen van onze voorouders en staat afgebeeld op talloze schilderijen uit de VOC-tijd. Ze is onderdeel van wie wij zijn.
De historische vlag van de opstand

De Prinsenvlag behoorde toe aan de rebellen – de geuzen – tijdens de Tachtigjarige Oorlog (1568–1648). Het was hún symbool in de strijd tegen de Spaanse overheersing.
Op 26 juni 1581 werd het Plakkaat van Verlatinghe getekend: het moment waarop de gewesten zich onafhankelijk verklaarden van Spanje. Nederland werd geboren als vrije republiek.
Een jaar eerder had Filips II, de Spaanse koning, Willem van Oranje vogelvrij verklaard. Omdat Oranje zich verzette tegen de onderdrukking van protestanten loofde Filips een premie van 25.000 gouden kronen (nu ruim 3 miljoen euro) uit voor wie hem zou vermoorden. Dat leidde ertoe dat Balthasar Gerards Willem van Oranje op 10 juli 1584 in Delft doodschoot.
Enschede en de 80-jarige oorlog
Als Enschedeër moet ik eerlijk zijn: de heerlijkheid Overijssel ondertekende het Plakkaat niet. Maar ook hier werd meegevochten tegen de Spaanse troepen, schouder aan schouder met de andere gewesten.
Pas met de Vrede van Münster in 1648 erkende Spanje officieel de Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden. De onafhankelijkheid was definitief.
Van oranje-blanje-bleu naar rood-wit-blauw
De Nederlandse vlag veranderde later in het bekende rood-wit-blauw. Ook de geuzenvlag werd in die kleuren uitgevoerd. Maar de oorsprong – het oranje-blanje-bleu van de Prinsenvlag – wordt tot vandaag in ere gehouden, onder meer door de Koninklijke Marine.
De Prinsenvlag staat dus niet voor collaboratie, maar voor onafhankelijkheid en vrijheid.
Nationalisme is geen NSB
Nationalisme is een politieke overtuiging die stelt dat een staat moet voortkomen uit een natie: een gemeenschap met gedeelde afkomst, taal, cultuur en geschiedenis. Het draait om saamhorigheid en een gezamenlijk huis waar een volk recht op heeft.
Vanuit dat ‘Prinsenvlag-nationalisme’ heeft ieder volk recht op een eigen land en de vrijheid om binnen die grenzen zijn eigen toekomst te bepalen.
Daarom is de beschuldiging dat de Prinsenvlag een NSB-symbool zou zijn niet alleen onjuist, maar ook beledigend. De NSB’ers waren juist de landverraders. Zij werkten samen met nazi-Duitsland – een regime dat streefde naar wereldheerschappij door onderwerping en imperialisme. Dat stond haaks op de Nederlandse onafhankelijkheid en de strijd die onze voorouders leverden.
Zoals ik in mijn onlangs verschenen boek beschrijf, het nationaalsocialisme heeft interessante invloeden van globalistische ideeën. Wellicht dat juist ook daarom Joop den Uyl sympathie koesterende voor het nationaalsocialisme.
Conclusie
De ware nationalist heeft niets met de NSB. Wie de Prinsenvlag verkettert, doet geen recht aan onze geschiedenis. Die vlag staat voor verzet, vrijheid en het recht van ieder volk om zijn eigen lotsbestemming te bepalen.
Wie daar op trapt, trapt op Nederland zelf
Stem in het Belang van Nederland
Nederland van het slot — het kán wél!
#TK2025 #GR2026 #StemBVNL #TeamBVNL


Stem Ab Fipse, zoals ik op nummer 8 van http://www.bvnl.nl. Waarom? Omdat de heer Flipse al vele jaren waarschuwde voor de bedenkelijke financiële werkwijze van ECB, WEF, Banken, Verzekeraars en Overheden, die geldschepping doen uit het niets.
Met nu ook een volgende groot gevaar, de invoering van CBDC (Central Banking Digital Currencie (giraal geld) met grote promotors zoals mevrouw Maxima. De Eu-landen hebben al een schuld van meer dan 15000 miljard euro financiële lijken.
Deze lijken zitten verborgen in de financiële erfeniskasten voor onze huidige en toekomstige generaties. En deze lijken zullen uiteindelijk kunnen leiden tot Derde Wereld landen in Europa.
MIJN MENING:
Wie Baarle, Timmermans, Dassen, Jetten, Ouwehand, Bontenbal, Bikker, J. Dijk kiest haat de Nederlandse Cultuur/Geschiedenis, haat Nederland, haat de OPBRENGSTBANERS en haat het MKB, stop dit KOSTBANEN CIRCUS en deze VOLKSONTNEMERS, uitleg zie: http://www.sdnl.nl/iedereen.htm#verwijzing-2. Vereenvoudig Nederland en halveer het aantal ambtenaren.
Geachte mevrouw A. de Jong en geachte heer J. Pauw, met verbazing heb ik weer de leugens van F. Timmermans gehoord bij Pauw & De Wit. Timmermans zei dat hij als oppositie niet verantwoordelijk was voor de woningbouw.
Het was Wim Kok PvdA, die al in 1999 constateerde, dat Nederland op een heuse vulkaan leefde over woningen. W. Kok constateerde het, deed niets en liet alles op zijn beloop met nu een gigantische woningnood.
Leest u het interview van Wim Kok hierover op http://www.sdnl.nl/quekel-40.htm, scrol. Onze vele verzoeken ook aan de PvdA, zie grondbank op: http://www.sdnl.nl/pimpelpaars.htm en http://www.sdnl.nl/noodplan.htm en http://www.sdnl.nl/vangnet.htm werd door de PvdA ook nooit op gereageerd.
Door de Puinhopen van Paars met de toen ingezette verkoop/privatisering/markwerking van onze nutsbedrijven is Nederland nu onbetaalbaar geworden, vooral voor de gewone huis, tuin en keuken burgers: “zorg, woningen, huren, energie, brandstof, openbaar vervoer en belastingen voor van alles en nog wat”.
Wim Kok verkwanselde ook ons aardgas voor 4,5 eurocent per m3 nog aan Oost-Europese landen, zie onze brief uit 1996 aan hem op http://www.sdnl.nl/voorspelling1996.htm, scrol.
GEVOLGEN:
Dit zijn de echte gevolgen meneer Timmermans: Waarom zijn incompetente Europese leiders verbijsterd? Meer dan 30 jaar zijn de ambtelijke/politieke/bestuurlijke/financiële EU-elite er niet in geslaagd om voor een gezonde, leefbare, veilige Europese samenleving te zorgen, zonder de burgers met gigantische kosten financieel tot op het bot te fileren: “een volk dat voor tirannen zwicht, zal meer dan lijf en goed verliezen, dan dooft het licht”.
De ambtelijke, politieke, bestuurlijke verantwoordelijken, praten, praten, praten, vergaderen, schrijven rapporten en er gebeurt niets, helemaal niets, ze lossen niets op! Ze zijn voornamelijk met zichzelf bezig, met hun eigen belang, (lees inkomen, nevenfuncties en het dik betaalde baantje uit de baantjescarrousel na de politiek carrière), met het partij belang en coalitie belang, hetgeen ze hoog, zeer hoog laten prevaleren boven de belangen van de gewone Nederlandse huis, tuin en keuken burgers.
De SCHULDENBERG en dat de EU-landen al een schuld hebben van meer dan 15000 miljard euro, (zegge vijftien duizend miljard euro) en daar zijn de garantiestellingen voor ECB, Brussel, de kosten van de oorlogen nog niet in opgenomen.
Uiteindelijk zullen ook Nederlandse pensioenfondsen geplunderd worden, waaronder ook je ABP, die onder verantwoording van Paul Rosenmöller in 2022 al een verlies maakten van 97 miljard euro, omdat met pensioen geld groots in groene projecten moest worden belegd van deze GL-communist Dit is ook jouw geld.
Als je nog een beetje voor de toekomst van Nederland wilt opkomen stem dan op Ab Flipse nummer 8 van http://www.bvnl.nl, die al jaren waarschuwt voor de ineenstorting van onze welvaart. Die nu aan de gang is!
We staan aan de vooravond van een totale financiële crash. Zou daarom de CBDC (Central Banking Digital Currency) snel ingevoerd moeten worden, waar het WEF, de hotemetoten in Brussel (ook voor Eurobonds) en mevrouw Maxima grote pleitbezorgers voor zijn? Leest u artikel over Pseudo Geld op http://www.sdnl.nl/pimpelpaars.htm en ook hier over ondergrondse ZWAM.
Koop en lees het boek van prof. Ruud Koopmans: “De Asiel Loterij”.
M.v.g. Paul Quekel
CRASH:
TER INFO n.a.v. uw artikel De toekomst van ons Geldsysteem. Leest u ook het boek “Worst Bank Scenario” van mr. H. Baïs. En over Pseudo Geld op http://www.sdnl.nl/pimpelpaars.htm.
Geachte heer Ellian VVD, ter info omdat u ook tegen de CBDC bent, m.v.g. Paul Quekel
Goeden middag en anderen, ter info: We zijn Failliet. De echte financiële crash is al gemaakt. Al ’t girale geld heeft waarde van een kiloprijs oud papier. STOP en voer nooit in: Central Bank Digital Currencies (CBDC), digitaal geld, leest u artikel http://sdnl.nl/recessie.pdf hoe pseudo-GELD Europa verstikt, zoek met control f op contant.
Met de ongebreidelde geldschepping uit het niets door ECB, banken, verzekeraars en overheden is de schuldenberg immens en deze schulden kunnen en zullen nooit meer afbetaald worden. STOP het KOSTBANEN CIRCUS en de VOLKSONTNEMERS: http://www.sdnl.nl/iedereen.htm#verwijzing-2. Help het MKB en de OPBRENGSTBANERS.
Het is schandalig hoe de afgelopen 30 jaar onze samenleving kapot is gemaakt en de komende generaties worden opgezadeld met de gevolgen van totale ambtelijke/politieke/bestuurlijke incompetentie.
Waarom zijn incompetente Europese leiders verbijsterd? Meer dan 30 jaar zijn de ambtelijke/politieke/bestuurlijke EU-elite er niet in geslaagd om voor een gezonde, leefbare, veilige Europese samenleving te zorgen, zonder angst en zonder de burgers gigantische financieel tot op het bot te fileren: “een volk dat voor tirannen zwicht, zal meer dan lijf en goed verliezen, dan dooft het licht”
SCHULDENBERG:
Frankrijk : 3.349 miljard Italië : 2.953 miljard Duitsland : 2.635 miljard Spanje : 1.626 miljard België : 533,5 miljard Nederland : 481 miljard Polen : 423 miljard Oostenrijk : 395 miljard Griekenland : 369,4 miljard Portugal : 277 miljard Finland : 219 miljard Ierland : 216,5 miljard Noorwegen : 195,5 miljard Zweden : 176 miljard Roemenië : 173 miljard Hongarije : 150 miljard Tsjechië : 132 miljard Denemarken : 127,2 miljard Slovakije : 77 miljard Kroatie : 49 miljard Slovenië : 45,5 miljard Litouwen : 28,3 miljard Cyprus : 22 miljard Bulgarije : 21,8 miljard Luxemburg : 21,7 miljard Latvia : 21 miljard Malta : 10 miljard Estland : 9 miljard.
Totale schuld van alle EU-lidstaten: +- 15.000 miljard. Aan een jaarlijkse rentevoet van 3,70%. Het ECB, het IMF e.a. schuldeisers wrijven zich in de handen. De schuld dateert niet van gisteren, het is een historisch probleem. Sommige EU-landen zijn al lang virtueel failliet. De meeste EU-lidstaten hebben hun begroting niet in evenwicht. De schulden en tekorten lopen inderdaad op. De EU, als instelling, kan alleen maar imploderen.
Het antisemitisme en Islamisering:
Dat nog steeds blijft voortduren, vanaf 7 oktober 2023 tot nu in de straten van Europa, in Universiteiten, bij sportwedstrijden, bij en in de Tweede Kamer, bij Ministeries en Gemeenten, geschreeuw en gekrijs met Palestijnse vlaggen over de vernietiging van Israël en mijn antwoord:
Wat zeggen Timmermans, J. Dijk, Jetten, Bontenbal, Piri, Dassen, Paternotte, Ouwehand, Theunissen, v. Baarle, de “journalisten” van de NOS/NPO, DPG-media en velen meer, tegen hun (achter)kleindochters over 30 jaar, als de islamisering in Nederland/EU voltooid is en deze meisjes zich met hoofddoek/niqaab moeten tooien en onder de strenge ondemocratische Sharia vallen?
Zoals PH Donner CDA het al zei: “als democratisch wordt besloten om de sharia in te voeren, dan wordt deze ingevoerd”. Wat zou het antwoord zijn als ze vragen; “opa/oma waar was u toen ons land werd overgenomen door intolerante Islamisten en waarom in hemelsnaam heeft u dat goedgevonden?”.
Zweepslagen, (of erger) kunnen ze krijgen als er ook maar een plukje haar is te zien?
Waarom zijn incompetente Europese leiders verbijsterd? Meer dan 30 jaar zijn de ambtelijke/politieke/bestuurlijke/financiële EU-elite er niet in geslaagd om voor een gezonde, leefbare, veilige Europese samenleving te zorgen, zonder angst en zonder de burgers met gigantische kosten financieel tot op het bot te fileren.
Als Christen is mijn slogan, “From the river to the sea the EU/UK/Netherlands will be ISLAM/SHARIA free” en schaf ook artikel 23 van de grondwet af.
Leest u ook Prikbord 972 https://sta-pal.nl/2025/07/prikbord-nr-972/, over CDA-Bontenbal. Leest u hier ook de desastreuse veroorzaakte ellendes van M. Rutte en zijn kabinetten. En prikbord 842, https://sta-pal.nl/2022/08/prikbord-nr-842/ met Praktijk Voorbeeld in reacties hoe het er echt aan toegaat in de ASIELINDUSTRIE, 2 Syriërs werden er 17 na gezinshereniging.
CDA, Christus Deed Anders, http://www.sdnl.nl/quekel-cda.htm, want Onze Lieve Heer sloeg de tollenaars de tempel uit en er zijn nu in Nederland/EU veel, heel veel ambtelijke/politieke/bestuurlijke tollenaars, die de Staatsruif plunderen (ook door subsidie-slurpende Ngo’s en hulporganisaties).
Wij de Opbrengstbaners en MKB-ondernemers kunnen het niet meer verdienen
STOP HET KOSTBANEN CIRCUS en de VOLKSONTNEMERS, uitleg: http://www.sdnl.nl/iedereen.htm#verwijzing-2. En http://www.sdnl.nl/iedereen.htm.
M.v.g. Paul Quekel, 81 jaar en in ben ernstig bezorgd voor de huidige en komende generaties, niet alleen voor de Islamisering maar ook voor de onafwendbare financiële onafwendbare ellende.
Bedankt voor de duidelijke informatie over deze vlag.
Ondanks mijn interesse in geschiedenis, wist ik van deze vlag niets af.
De term oranje blanje bleu kwam me dan wel weer ergens wel weer bekend voor.
Zal ergens tijdens mijn jeugd in een hersencel zijn opgeslagen vermoed ik.
Tevens een heldere uitleg en link naar het heden, waarvoor dank.
Geldt overigens ook voor de andere stukken uit uw hand!