Uitslaande brand

Het bezoek van de Oekraïense president Zelenskyy aan de VS is uitgedraaid op een niet eerder vertoonde diplomatieke clash. Na een aantal pittige (maar niet minder juiste) uitspraken van VS-vicepresident Vance, reageerde Zelenskyy met de strekking dat de VS in een ‘bubbel met desinformatie’ zitten, waarop een uitslaande brand ontstond.

Waar Zelenskyy beter even zijn mond had kunnen houden of kon volstaan met de woorden dat hij geen inhoudelijke overleg voor de camera’s wilde voeren, ontkwam hij kennelijk niet aan enige geldingsdrang. Dat overkomt acteurs wel vaker als er camera’s in de buurt zijn. De Amerikanen lieten zich zijn schofferingen in nota bene The Oval Office niet welgevallen en wezen Zelenskyy na een korte en felle woordenwisseling eenvoudig de deur: “U kunt wel gaan”. Met Zelenskyy ging ook Oekraïne af door de zijdeur en de vraag of de Oekraïense president daarmee zijn bevolking en Europese vrienden heeft gediend is ruim voldoende beantwoord. Overigens gaan zowel Vance als Trump ook niet vrijuit bij deze schaamteloze vertoning. Dat had allemaal veel stijlvoller gekund, ook al liggen Trump en Zelenskyy elkaar totaal niet.

Wat veel mensen hebben gemist, was de latere verklaring van VS-buitenlandminister Rubio die van Zelenskyy c.s. vooraf had vernomen dat de ‘mineralen-deal’ wat hen betreft rond was en dat Oekraïne de overeenkomst zou komen tekenen. Eenmaal in de VS echter, kwam Zelenskyy (en iets later, voor het oog van de camera’s nog eens) met een extra eis, namelijk een veiligheidsgarantie van de VS. Die manier van onderhandelen, waarmee Zelenskyy zich al vaker heeft laten kennen, beviel de Amerikanen niet bijzonder.

Alhoewel de Europese politiek en (staats-)media, de Nederlandse niet uitgezonderd, zich uitputten in steunbetuigingen aan het adres van de Oekraïense president, kan niet worden ontkend dat vooral Zelenskyy een verschrikkelijke blunder maakt door zijn stijl van onderhandelen en zich vervolgens te laten gaan met beledigingen. Zeker in de werkkamer van zijn potentieel grootste sponsor. Die steun is nu voorlopig of voorgoed verdwenen en als Zelenskyy nog wil overleven met Oekraïne is hij volledig aangewezen op Europa. Die landen kampen intern echter met groeperingen die een groot deel van de staats-taarten opeisen met subsidies voor import & integratie burgers, milieu & klimaat, gender ideologieën, antiracisme troefkaarten & vermeende islamofobie en nog zo wat rare fratsen. Bovendien zitten de grote industrieën in de grootste landen ruimschoots op zwart zaad door de onnavolgbare EU-bureaucratie die nog eens bovenop al die rare fratsen komt. Er valt kortom, voor Europa niet meer tegenop te verdienen om onder de geldende condities Oekraïne oorlog te laten voeren.

De VS betalen maar liefst twee derde van het NAVO-budget en willen over de inspanningen van die club dus meer te vertellen hebben dan de Europese landen. Die Europese landen hebben zich na het einde van de Koude Oorlog, dus na 1989, vooral beziggehouden met ‘leuke dingen voor linkse mensen’ in plaats van met hun eigen veiligheid. Het resultaat van die kinderlijk naïeve politiek is zichtbaar in strafzaken tegen de vrije meningsuiting, het bevoorrechten van fascisten (XR e.d.) in de rechtszaal en het negeren van verkiezingsuitslagen of uitsluiting van grote groepen kiezers. Dat bracht de Amerikaanse vicepresident vorige week al tot het idee dat de waarden die Europa momenteel hanteert meer behoren tot het domein van de voormalige Sovjet Unie en China, nota bene de reden van oprichting voor de NAVO. Merk op dat de grijze EU-muizen onder aanvoering van een ronduit valse en mogelijk frauderende heks (is de informatie op haar telefoon over ‘dealtjes’ al openbaar gemaakt?) door de huidige VS totaal worden genegeerd en dat zal na het (geprogrammeerde?) optreden van Zelenskyy vooral niet beter worden. De EU is op haar retour.

Het moment is niet meer zo heel ver weg dat de regering Trump weigert om de Noord-Koreaans georiënteerde Europese invulling van ‘democratie’ te voorzien van hun veiligheidsgaranties. Dat is uiteindelijk de opbrengst van het gefaalde bezoek van Zelenskyy aan de VS en de reacties daarop vanuit Europa, die overigens meer het niveau van de voormalige DDR hebben. Als de landen in Europa onder de vlag van b.v. de EU hun eigen legers dan maar weer proberen op te bouwen, dan heeft Vance gelijk gekregen en delen we niet meer dezelfde democratische waarden als de VS maar willen de politieke elites toewerken naar en soort van Noord-Koreaanse waarden. Als de Europese landen kiezen voor het continueren van deelname in de NAVO, dan gaan ze flink betalen, moeten de feestelijke budgetten allemaal op de schop en kunnen de huidige elites thuisblijven wegens ‘ongeschikt’.

De zwaartekracht van de huidige VS is groter gebleken dan EU en Zelenskyy c.s. vooraf meenden te begrijpen. Misschien is het nog net op tijd om erger te voorkomen.


5 3 stemmen
Artikel waardering
Abonneer
Laat het weten als er

10 Reacties
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties
ronald dunki
5 dagen geleden

Europa’s gebrek aan geopolitiek talent is omgekeerd evenredig aan het narcistische zelfbeeld dat een daarmee belaste EU ambtenaar Kallas, Macron en Starmer etaleren. Neem het hierboven aangesneden Ukraïne dossier.

Nadat vorige week de vier oorlogshitsers Schumer, Blinken, Rice en Nuland hun stromannetje  Zelensky voorgeprogrammeerd hadden voor zijn sabotage van het overleg met Trump en Vance, dacht deze charlatan zijn brutale, confrontationele recept ook op Trump los te laten en werd prompt de deur gewezen. Daags daarna poogden de op de reservebank geparkeerde Macron en Starmer met veel fanfare het stafje van Trump  over te nemen, maar het enige wat hen helder voor ogen staat is dat zij per se geen vrede willen.

Zij faalden binnen 24 uur, niet alleen omdat zij in geopolitiek opzicht niets in de melk te brokkelen hebben, maar ook werd duidelijk  dat zij de strategie van de USA niet begrijpen in hun infantiele anti-Trump oprispingen die alle linksextremistische gelederen teisteren. Trump kent de geschiedenis van de koude oorlog beter dan dit duo snotneuzen en wil vrede in een globale context, terwijl deze kabouters de oorlog liefst nog een jaar laten voortduren in de illusie dat Poetin hen dan om vrede zal smeken… Vladimir controleert nu al ¾ van de Donbas, volgend jaar staat hij in Kiev… Dit brevet van politiek onbenul is tekenend voor de teloorgang van het Europese continent als potentiële speler op het wereldtoneel. Sinds 1945 is er maar één die de vrije wereld leidt en dàt is niet Europa. Het lijkt of Kallas en voornoemd duo de in Moskou begonnen vredesbesprekingen liever zien mislukken, al was het maar omdat zij op het reservebankje zitten.

Velen van u zagen hoe Reagan de USSR’s ‘hardline’ communisten op de knieën dwong zonder één spoortje geweld terwijl Europese neocommunisten hem dr. Strangelove noemden uit angst voor een nucleair Armageddon in centraal en west Europa. Nu zijn het impotente, linksextremistische Europeanen die voor Tarzan spelen en dat nucleaire conflict riskeren terwijl Trump bij uitstek vrede wenst.

Het grote verschil is dat Moskou destijds de agressor was op het wereldtoneel, maar nu is dat China  en maken de Europese nitwits zich medeplichtig aan de oorlogshitserij van de Amerikaanse anti-Putin neocons die hiermee op onvoorstelbare wijze hun zakken vullen. Vertelt u dit eens aan zo’n zwevende D66/GL/PvdA yoyo en de stereotiepe reactie luidt:  …’ maar Trump…’ Zowel Reagan als Trump werk(t)en in een geopolitiek scenario waarin het steeds linksere Europa met de dag een minder relevante speler werd/wordt die nu, in hun wanhoop, schettert dat Putin straks op de poort van west Europa zal kloppen, quod non.
 
Waarom niet? Simpel! Trump’s denkraam functioneert enkele niveaux hoger dan dat van deze kruimels in de ‘realpolitik’, de logica der wereldmachten, en kijkt naar het agressieve China, waarna Rusland slechts de tweede viool speelt. Hij probeert die relatie tussen twee atoommachten op lossere schroeven te stellen teneinde een mondiaal conflict te voorkomen met de dolle honden van de CCP in Peking, in ieder geval op militair niveau. Hij is nu de vredesduif in die driehoeksverhouding,  ‘woke’ Europeanen zijn de boze haviken wier lot nu eenmaal ondergeschikt is in het grotere plaatje.

Feit is dat de Europees-Aziatische landmassa geografisch, maar ook in toenemende mate politiek gezien, het hartland van deze planeet is en daarop concentreert Trump zijn toekomstvisie en energie, de Ukraïne daarbij inbegrepen. Of de EU in de stuiptrekkingen van het globalisme dan eindelijk inziet èn, vooral, erkent wie de koers bepaalt, zal duidelijk maken of de USA hun militaire presentie uit Duitsland, Roemenië en Polen terugtrekken. Daarmee zou Trump weliswaar impliciet zijn strategische positie verzwakken, maar naarmate wij als klein, nutteloos landje op dat immense toneel alleen maar in domme ‘ad hominem’ anti-Trump uitspraken van het Kartel grossieren verdwijnen wij steeds sneller achter de horizon. Het kabaal dat ‘non-valeurs’ in Den Haag, Brussel, Parijs en London maken werkt contraproductief voor onze belangen, wat het Kartel ons in die context dagelijks toont mag gediskwalificeerd worden als een belediging aan de meest elementaire vorm van menselijke intelligentie.
 
Als triest voorbeeld van dit hersenloos aangestuurde Haagse wanbeleid is het mogelijk dat Schoof, ‘ à titre personnel ’, nu besluit om wéér € 3,5 miljard naar het zwarte gat van de corrupte Ukraïne over te maken terwijl het grootste deel van onze bevolking worstelt met de, door zijn globalisten veroorzaakte, inflatie: nog steeds met 4% de allerhoogste van de EU!  Omdat de ‘woke’ DNB ook weer blind het onverantwoordelijke, neerwaartse rentebeleid van hun grote idool Lagarde in Frankfurt volgt om allerlei waanzinnige, globalistische EU projecten te bekostigen, kunnen wij gif innemen op een verdere stijging van de inflatie naar minimaal 5%. Geen haan in de media die daarnaar kraait!

Kan Trump ons niet inlijven i.p.v. Canada of Groenland? Wat zou het een verademing zijn als de kiezers de kans zouden krijgen om volwassen politici te kiezen die ooit een vak geleerd hebben en dat wij ons losmaken van die pestilente globalistische invloeden door uit de EU en de VN te stappen. Dat gezonde verstand zette ook door na het eind van de koude oorlog, dus waarom zou het nu niet nog eens kunnen in het Trump effect?
 
 

 

henk
6 dagen geleden

Schoof wil weer 4 miljard uittrekken voor Oekraine.
Deze man is echt van het padje.
Want Nederland wordt op dit moment bezet door honderdduizenden Filistijnen.
Maar de politiek wil het niet zien.
Een Europese genocide is dichterbij dan wij denken.

Koddebeier
7 dagen geleden

De Euro politici zijn volledig van het padje af.
De problemen stapelen zich op in alle Eurolanden, de huidige politici zijn niet meer in staat de huidige problemen op te lossen.
Ze kunnen beter massaal vertrekken en het land besturen overlaten aan vakmensen.
Vertrekt klungels jullie hebben genoeg verpest !!

ronald dunki
8 dagen geleden

Gisteravond kwam aan het licht dat de Obama Democraten Schumer, Blinken, Nuland en Rice – het ergste linksextremistische tuig van de ‘deep state’ – een geheime meeting hadden met Zelensky voor diens gesprek met Trump en Vance met een briefing om Trump’s vredesoffensief te saboteren !

Laatst bewerkt op 8 dagen geleden door ronald dunki
6 dagen geleden
Antwoord aan  ronald dunki

Ik heb al verschillende keren geschreven dat we te maken hebben met “”bestuurders dewelke exact in de rubriek criminaliteit “passen . Uw opmerking is buitengewoon schokkend en… bijna niet te geloven , inzake het feit , dat een Ex president van Amerika, Obama , een “” links-extremist is “”. We zien dus “” alweer”” dat Geografisch Demografische Diversiteit “ een politieke ramp kan ontlokken als “” men”” geen kennis heeft van de harde realiteit dat geen mens gelijk is . En , dat is niet alleen in Amerika het geval . Ook in Nederland blijkt de Demografische Diversiteit zich als een ramp te ontwikkelen omdat “” … zelfs bij het Openbaar ministerie er figuren rond lopen dewelke geen besef hebben dat veel woorden .”” Absoluut multi- interpretabel “zijn en de betekenis soms ook mogelijk “” denigrerend “ kunnen over- komen. Drs Raisja Blommenstein , Rechtsfilosoof, gebruikte de woorden “… negroïde primaten “ …. in verband met het feit dat “” donker getinte” jongemannen een blanke jongeman hadden mishandeld . . Het OM besloot Blommenstein te gaan vervolgen voor “ belediging. “ Ik heb de aanklacht aangehoord , en naar mijn stellige overtuiging was er van belediging geen sprake maar ……. de zieke geest bij het OM raaskalde maar wat en Blommenstein kreeg een “ straf van € 450,— “. Obama in de “ deep -State “ vol van haat naar Trump en het OM vol van haat naar de uitspraak van Blommenstein . Beide figuren , Obama en De aanklager bij het OM , zijn geestesziek en hun gevoelsleven is uiterst primitief ….. ! Deze constatering is niet nieuw van karakter ……… Het tijdperk 1933 – 1945 in Duitsland heeft bewezen dat grote groepen bestuurders …. geestesziek waren met rampzalige gevolgen . Natuurlijk zijn er gradaties , maar desalniettemin zijn de gevolgen catastrofaal . Het echte probleem komt steeds naar voren ……. de massa heeft helaas geen enkel besef van de werkelijkheid . De “” semantiek”” is kennelijk te moeilijk …. voor velen!! Immers :”” Pseudologia Fantastica “ is nog steeds « « «  populair » ».!!

9 dagen geleden

Het doet er niet toe dat Zelenskyy ruzie heeft met Trump en dat zilenskyy kwaad is weggelopen is onbelangrijk …. . En… het er niet toe doet dat Vance Europa voor schut zet en…… het doet er ook niet toe dat Von derLeyen haar grote mond open zet . Tja wat dan wel?? Heel simpel ……… er is onenigheid in de westelijke gelederen over de oorlog in Oekraïne en Trump , als zakenman, ziet dat Amerika te veel betaald voor de oorlog . En……. Trump ziet ook dat de parasieten in Europa al lang op Amerika teren en de “ segregatie in Europa, Brussel, nog steeds aanwezig blijkt “. Tja , wat dan wel? heel simpel ……. Er komen nu verschillen aan het licht dewelke eerst niet zichtbaar waren en iedereen het eigen nest wilde bevoordelen . Wat er moet gebeuren …….. is in principe niet zo simpel .De Engelse minister neemt nu het initiatief om een plan voor Oekraïne uit te broeden . Dat geeft rust en dat geeft de gelegenheid dat “”Geheel Brussel “” zich daarbij aansluit .. ……. !! Het betekent dat Poetin nu gaat beseffen dat hij nu moet opboksen tegen geheel Europa terwijl hij de verdeeldheid binnen Europa wilde uitspelen . Dat betekent ……. Dat Poetin’s strategie niet meer past bij de huidige geopolitieke omstandigheden . Poetin zal nu zeker beseffen dat hij nu moet kiezen of .. verder met de oorlog of serieus moet onderhandelingen en NU zijn eisen zal moeten aanpassen . Dat is de consequentie van dit denk – patroon. Hij zal nu merken dat de neergang van Poetin’s economisch systeem een feit is ….. en dat niet lang is vol te houden .Poetin zal nu weten dat Frankrijk ook als Kernmacht wat te vertellen heeft . De Amerikanen zullen nu beseffen dat hun rol een andere is geworden en als zij zich aansluiten bij de initiatieven van het . VK zich welwillender zullen opstellen . En……. Daarmede de band met Europa niet wordt verbroken ………. En Trump zal eieren voor zijn geld kiezen ook als hij nu nog niet kan beschikken over grondstoffen in Oekraïne . Zelenskyy wordt dan niet buiten spel gezet ook al is Zelenskyy een “” schooier”” Immers . Amerika zal geen troepen naar Oekraïne sturen om met geweld de grondstoffen op te eisen. Ook zal Trump beseffen dat niet alle wensen worden ingewilligd . Nu komt de patstelling om de hoek kijken . De kern is nu …..,. dat Europa onmiddellijk ook met Poetin moet gaan praten en dat Rusland een gedeelte van Oekraïne dat nu is ingenomen inclusief De Krim kan behouden . Ook het eventuele referendum in Oekraïne zal vervallen . We zullen moeten afwachten wat er uit de onderhandelingen met Amerika te voor schijn komt . Het initiatief van het VK is nu even de antidotum inzake een escalatie in Oekraïne . Ik geeft toe dat ik zeker op enkele zere tenen heb getrapt …. Maar….. de oorlog laten voortduren is geen optie. ….. de oorlog wordt … heel simpel …. Onbetaalbaar en dat er zeer veel doden vallen is ook onacceptabel …….. het gehele militate industriële complex zal ook minder gaan verdienen ……. !! Dat in Oekraïne het rijke corrupte gespuis zal gaan huilen…… doet er dan ook niet meer toe . Parasieten zullen er altijd blijven. Trump heeft “ onbewust” de gehele wereld politiek op zijn kop gezet en dat zal heilzaam werken nadat er intelligente voorstellen komen met een doelstelling als “ vrede” en soevereiniteit “ voor ieder land. Laarzen op de grond uit Europa in Oekraïne , zal onverbiddelijk de chaos versterken . Grootheidswaan is in dit geval is dodelijk . Het is tijd dat Militaire kracht van Europa en Amerika Poetin laat beseffen dat zijn droomwereld voorbij is .Maar Poetin de garantie geven dat de westerse wereld geen aanval op Rusland zal plannen. Dit als een algemene beschouwing .

ronald dunki
9 dagen geleden
Antwoord aan  A.R.Girbes sr

Heer Girbers, over welke illusoire “militaire kracht van Europa” spreekt u?

Het gedegenereerde ‘woke’ continent is één failliete, uitgewoonde boedel en Trump heeft niet de minste intentie om Putin met de Amerikaanse, laat staan de illusoire west Europese, militaire macht te confronteren, integendeel!

Het zijn de EU idioten die op “cloud 9” leven maar ik vermoed dat Putin en Trump al redelijk ver gevorderd zijn op dit traject en, zoals eerder al bleek, niet de minste behoefte hebben aan impotente narcisten als Macron en Starmer die nu proberen zich groot te houden.

9 dagen geleden
Antwoord aan  ronald dunki

U heeft gelijk ….. een Europese Strijd-macht is er niet …… maar NU Trump de “”gehele bende “” in Europa ( Brussel) de wacht heeft aangezegd dacht ik dat …en ….. nu er een initiatief uit de VK komt en Frankrijk een nucleaire arsenaal heeft, zal Putin even van slag zijn omdat hij De NAVO- partners uit elkaar wilde spelen . Dat Trump … Putin zal paaien moet ik nog zien . Ik heb te weinig informatie om dat vast te stellen. Dat de “ impotente narcisten “ Starmer en Macron “ “ zich groot willen houden is duidelijk …… maar het is in ieder geval een signaal aan Putin dat hij zijn “ verdeel en Heers politiek “ niet kan continueren . Dat er in Europa een “”illusoire macht “” is, weet ik ook , maar ……. Er is nu het Kennelijke besef”” “ dat het “ redelijke verstand “ moet worden aangesproken . Nu kan Europa de “ Woke- schade “ herstellen….. denk ik ….. en Trump kan ook niet alles omdat Putin strategisch denkt . ……( en psychologisch ) wie heeft de hondenketting in de hand ? Het blijft voor mij een “” algemene beschouwing” omdat …….. nog het steeds “ aftasten is wat er gaat gebeuren “ : Immers : Op wolken leven is per definitie een illustratie van absolute domheid ……… !!! Engelsen schrijven toch altijd …… “”we hebben veel veldslagen verloren…. …. Behalve de laatste . “” Dat Dick Schoof en Mark Rutte nog iets te vertellen hebben is mijns – inziens “”” illusoir””” .

henk
10 dagen geleden

Zelenski is altijd al een schooier geweest.
Het is een acteur, een dansende nicht.
Maar beslist geen strateeg.
Deze non valeur heeft de EU al zeker 50 miljard gekost.
En als het aan Brekebeen(mans) ligt dan gaat dit nog wel even door.
En wat te denken van Napolion Macron en Jimmy savilleStarmer.

ronald dunki
9 dagen geleden
Antwoord aan  henk

“Zelenski is altijd al een schooier geweest” èn is dat nog steeds, zoals hij nu weer duidelijk maakt dat hij geen interesse heeft in vrede maar de hand zo lang mogelijk ophoudt bij idioten als Starmer en Macron die in hun Trump Derangement Syndrome de poeplap trekken om de zakken van de Ukraïense neoNazi’s verder te vullen ten koste van tienduizenden nog te verwachten doden in de loopgraven van de Donbass..

Volgens de Amerikaanse ” Congressional Research Service “, heeft het Congres deze zakkenvuller meer dan US $175 miljard gegeven sinds 2022 en daar zet Trump nu terecht een punt achter. In dat jaar schreef ik hier al over de massale aankopen van peperdure luxe villas in Toscane door de Ukraiense SS, terwijl Zelensky toen zijn luxe. villa in de Krim kwijt raakte maar dat verlies ruimschoots compenseeerde met onroerend goed in Italië, London en zeer recentelijk een luxe paleisje in Florida volgens Newsweek.Vrienden van ons in Bali melden dat Ukraïense en Russische prolurken het eiland ook al overspoelen en naar de donder helpen met allerlei O.G. projecten. Geld genoeg zolang de Europese gekken belastingeld over de balk blijven smijten, de NSC idioot Veldkamp op het ‘woke’ bolwerk van BuZa. voorop !

https://sta-pal.nl/2022/03/poetins-paranoia/