Onthutsend en pijnlijk. Zo laat de situatie zich omschrijven aan de universiteiten van Amsterdam. De Jodenhaat is niet langer iets van extremisten aan de zijlijn, maar sluipt de collegezalen binnen.
Angst op Nederlandse universiteiten

In Het Parool van zaterdag 5 juli vertelden Joodse studenten en medewerkers openhartig over hun dagelijkse angst. De Joodse studente Anna draagt haar davidster niet meer. “Ik verberg mijn identiteit,” zegt ze. “Ik wil geen vergelijking trekken met de Holocaust, maar ik moet me wel verstoppen.”
De oplossing die de Universiteit van Amsterdam haar bood? Niet meer naar de universiteit komen, “omdat ze haar veiligheid niet kunnen garanderen.” Een knieval voor de dreiging, verpakt als bescherming. Een welwillende maar onthutsende capitulatie.
Zwijgende instellingen, schreeuwende extremisten
Wat zich op de universiteit afspeelt, is een spiegel van wat zich in bredere kring aftekent. Gemaskerde demonstranten met Palestijnse sjaals, die onder het mom van ‘Gaza’ het onderwijs verstoren en bibliotheken bezetten, roepen openlijk op tot intifada. Ze intimideren, ontregelen en polariseren. En het onderwijsbestuur? Dat balanceert op een slap koord van politiek-correcte vrijblijvendheid.
De reactie van UvA-rector Peter-Paul Verbeek zegt genoeg: “Er moet ruimte zijn voor demonstratievrijheid, zelfs als die confronterend is.” Maar ook: “We onderkennen dat de grens soms is overschreden.” Dus: erkennen dat haat z’n werk doet, maar geen hand uitsteken om het te stoppen. Het is deze onmacht die haat voedt.
Antizionisme, vermomd als antisemitisme
Het antisemitisme is niet nieuw, het muteert slechts. Wat vroeger ‘de Joodse samenzwering’ heette, heet nu antizionisme. Het ‘Jodenvraagstuk’ wordt opnieuw verpakt, nu als politiek verzet. Gaza is het excuus geworden voor een eeuwenoude haat. Joden werden altijd gehaat, ongeacht wat ze deden of waar ze woonden.
Migratie en waardenbotsing: onvermijdelijke clash
Maar het probleem is groter dan de universiteit. Het raakt aan de kern van onze samenleving, die steeds meer onder druk staat door grootschalige immigratie – vooral uit islamitische landen. Wat we nu zien, is het gevolg van jarenlang ontkennen van een fundamentele waarheid: normen en waarden zijn niet universeel.
Het Westen bouwde op principes als gelijkwaardigheid, vrijheid van meningsuiting, bescherming van minderheden. Principes die nu onder druk staan van nieuwe bevolkingsgroepen die daar anders over denken – structureel anders. Waar wij openheid en waarheid waarderen, geldt elders taqiyya – het religieus gemotiveerd mogen liegen. Waar wij eerlijkheid en integriteit eren, geldt elders dat wie niet steelt terwijl het kan, als zwak wordt gezien en straf verdient.
Dit is geen ‘achterstelling’ of ‘minder kansen’. Dit is een culturele botsing. En die botst nu op onze universiteiten, in onze straten, in onze waarden. Dat wordt steeds duidelijker zichtbaar, mede dankzij de informatie die het internet blootlegt.
Het keerpunt: de maatschappij keert zich om
Steeds meer burgers zijn het beu. Dat blijkt ook uit de steeds strengere politieke taal én wetgeving. Zo nam de Tweede Kamer op 3 juli de nieuwe asielwet aan: het strafbaar stellen van illegaal verblijf en hulp aan illegalen. Zelfs strenger dan eerder werd aangekondigd.
Waarom? Omdat de samenleving onder druk staat. Omdat mensen zien dat onze waarden, onze veiligheid en onze identiteit worden opgeofferd aan een het ideologisch dogma van grenzeloze gastvrijheid. En dat werkt niet meer.
Politiek voorstel met impact
Stel dat partijen als PVV, VVD en JA21 de handschoen echt oppakken. En dat ze, in lijn met de maatschappelijke onrust, hun verkiezingsprogramma’s zouden uitrusten met drie duidelijke speerpunten:
a) De islam als ideologie die onverenigbaar is met de westerse beschaving;
b) Het herzien van wetten (inclusief het demonstratierecht) op basis van culturele compatibiliteit;
c) Sluit een financiële (Europese) deal met de betrokken landen, met de verplichting hun migranten terug te nemen en werk te bieden. Dat is meteen in plaats van het ontwikkelingswerk.
Zouden zij daarmee 76 zetels halen? Het zou zomaar kunnen. Niet omdat mensen ‘hard’ willen zijn, maar omdat zij hun land willen terugzien als veilig, waardig en fatsoenlijk.
Tijd voor duidelijkheid
De tijd van wegkijken is voorbij. Universiteiten mogen geen broedplaatsen zijn voor haat, en onze samenleving mag geen zelfmoord plegen uit angst voor de beschuldiging van discriminatie. De keuze is helder: of we beschermen wat we zijn, of we verliezen het voorgoed.
Vrijheid vraagt om moed. En die is nu dringend nodig.
Prof. dr. David Pinto
Hoogleraar-directeur Intercultureel Instituut-ICI,
Expert Inburgering, Diversiteit en Inclusie (IDI)
Opinieartikelen van David Pinto verschijnen met enige regelmaat ook op de website van NieuwRechts


Dear President Biden,
For more than 20 years ago, I have been proposing a solution to the Israeli-Palestinian misery. As wealthy Arab states and Western states, buy part of the Sinai desert of Egypt.
Egypt can put such an amount to good use for its own people. Establish villages and towns there and give this land for free to Palestinian people for a free and independent Palestine land of their own.
Provide a good infrastructure and make the land fertile by irrigating the land with desalinated water from the Mediterranean sea through desalination plants, so that the inhabitants of this new country can provide for themselves.
It doesn’t matter that this will cost a few hundred billion dollars, it now costs much more and threatens World Peace with a Nuclear War as an Apocalypse. Do Muslim countries want a real solution or is the destruction of Israel more important than real peace? It requires political will on the part of all countries.
To ask the question is to answer it, given the current very serious situation in Gaza and Israel.
With sad greetings Paul Quekel, 79 years old
NB you can also read our other solutions for disasters and Africa on http://www.sdnl.nl/newrainforest.htm and for the Netherlands.
DUTCH: Al meer dan 20 jaar geleden heb ik een voorstellen gedaan voor een oplossing voor de Israëlische-Palestijnse ellende. Koop als rijke Arabische Staten en Westerse Staten een gedeelte van de Sinaï woestijn van Egypte,
Egypte kan zo’n bedrag goed gebruiken voor de eigen bevolking. Sticht daar dorpen en steden en geef dit land gratis aan Palestijnse mensen voor een vrij en onafhankelijk eigen Palestina land. Zorg voor een goede infrastructuur en maak het land vruchtbaar door via ontziltingsinstallaties het land te bevloeien met ontzilt water vanuit de Middellandse zee, zodat de bewoners van dit nieuwe land in het eigen levensonderhoud kunnen voorzien.
Het maakt niet uit dat dit een paar honderd miljard dollar gaat kosten, het kost nu veel meer en bedreigt de Wereldvrede met als Apocalyps een Kern Oorlog.
Willen de Moslimlanden een echte oplossing of is de vernietiging van Israël belangrijker dan echte vrede? De vraag stellen is deze te beantwoorden, gezien de huidige zeer ernstige situatie in Gaza en Israël. Het vereist een politieke wil van alle landen.
Met verdrietige groet
Paul Quekel, 81 jaar
MEESTERZET
Dood en verderf in Israël is een MISDADIGE MEESTERZET van Poetin. Hij is in Iran geweest om wapentuig te kopen voor zijn oorlog in Oekraïne en Hamas is ook in Iran geweest. Daar in Teheran zijn zonder enige twijfel de invallen en moorpartijen tegen Israël en haar bewoners besproken en in gang gezet. Poetin heeft nu bij de VS, waar hij van weet dat de VS Israël nooit zal laten vallen en zal blijven steunen een tweedeling veroorzaakt tussen Israël en Oekraïne. Heel de wereld heeft het nu over Israël en Poetin heeft vooralsnog de aandacht van zijn ook moorddadige oorlog in Oekraïne afgewend. Voor deze moordpartijen geldt GEEN JA MAAR!
Lang geleden heb ik geschreven dat elke afgeschoten kogel het equivalent is van een brood of een liter schoon drinkwater. Wel geld voor munitie en oorlogstuig, maar geen geld voor een fatsoenlijk leven van de vele onderdrukken in vaak Moslimlanden. Had Hamas de vele miljarden voor oorlogstuig maar gebruikt voor de eigen bevolking en ze een beter leven gegeven, dan was er ook al veel eerder vrede geweest en hadden Palestijnen en Israëlische mensen in gemeenschappelijke vrede kunnen leven.
Burgemeester van Rotterdam, Aboutaleb heeft nu zijn ware gezicht laten zien, eens een moslim altijd een moslim. Het was Amin al-Husseini, een oom van Yasser Aafat die in de WII al startte met de roep voor de uitroeiing van Joodse mensen. Nu in Teheran, Gaza en diverse Islamitische landen, horen we nog steeds hetzelfde. Israël moet vernietigd worden en het is ten hemel schreiend, dat diverse GroenLinks leden steun geven aan deze moorddadige aanslagen, maar ja eens een communist altijd een communist.
POETIN:
Death and destruction in Israel is a CRIMINAL MASTERPIECE by Putin. He has been to Iran to buy weapons for his war in Ukraine and Hamas has also been to Iran. Without a doubt, there in Tehran, the raids and massacres against Israel and its residents were discussed and initiated. Putin has now caused a division between Israel and Ukraine in the US, where he knows that the US will never abandon Israel and will continue to support it. The whole world is now talking about Israel and Putin has so far diverted attention from his murderous war in Ukraine. There is NO YES BUT for these murders!
Long ago I wrote that each bullet fired is the equivalent of a loaf of bread or a liter of clean drinking water. Money for ammunition and war equipment, but no money for a decent life for the many oppressed people in often Muslim countries. If only Hamas had used the many billions for war equipment for its own people and given them a better life, there would have been peace much sooner and Palestinians and Israelis could have lived in common peace.
ELLENDES VAN M. RUTTE en c.s.
WIE WAREN VERANTWOORDELIJK? NIET de PVV, SP, BVNL, maar vanaf de Paarse Puinhopen VVD, PvdA, D66, CDA en als laatste NSC.
De Puinhopen van Paars met PvdA, VVD en D66. De M. Rutte kabinetten VVD met PvdA, CDA en D66, hebben nog veel grotere ellende veroorzaakt.
Vele voorbeelden aanwezig, zie ellendes en uitleg: http://www.sdnl.nl/iedereen.htm#verwijzing-2.
VERANTWOORDINGEN en misstanden van en door de heer M. Rutte en c.s.
Zorg en ziekenhuis ellende, Zorgverzekeraars ellende, Toeslagen ellende, Woekerpolis ellende, ICT ellende, Cyber ellende, Pensioenen ellende, UWV ellende, Jeugdzorg ellende, Onderwijs ellende, Studieschuld ellende, Woningnood ellende, Bouw ellende, Aardbevingen ellende, Energie ellende, Elektriciteitsnet ellende, Infrastructuur ellende (wegen, vooral N wegen, spoorwegen, viaducten en bruggen), Marktwerking en Privatisering ellende, Gedoogcultuur ellende, Gerechtelijke macht ellende, Raad van State ellende, Politie en Justitie ellende, Overstroming ellende, Covid 19 ellende, Immigratie ellende. Gastekort ellende, Schiphol ellende, Stikstof ellende,Pfas ellende, Islam ellende, Rellen ellende, Amnesie ellende, enz. enz.
Schuld per hoofd van de bevolking was in 2012 nog 12000 euro en nu in 2022 al 28000 euro en daar zijn de garantiestellingen voor ECB en Brussel en de COVID 19 en Oorlog kosten nog niet in meegenomen. Hoezo diepe zakken? Daarboven op oplichtingen met LIBOR, EURIBOR, Witwassen, Derivaten, Woekerrentes, Woekerpolissen, Woekerpensioenen, Dividend stripping oplichtingen enz. enz. Voorspelling: schuld zal in 2030 boven de 50.000 euro per hoofd van de bevolking uitkomen.
De bezuinigen van Staat, Provincies en Gemeentes zijn omgekeerd evenredig met de lastenverzwaring voor de vrije markt en vrije burgers! Dit steeds maar muterende virus heeft toegeslagen van Staat tot Provincies tot Gemeentes en zelfs de nieuwste NORTON is niet bij machte om al deze infecties op te sporen, laat staan deze doeltreffend te verwijderen.
We zijn geïnfiltreerd en geïnfecteerd tot in de ziel van onze samenleving, het vrije individu, de zogenaamde vrije democratische Nederlandse mens! Gecensureerd van de wieg tot het graf, ondanks onze Grondwet, met artikel 1 en 7. Toen de senaat in Rome onbetaalbaar werd wegens hun verspilzucht en decadente levensfilosofie was het snel gedaan met het Romeinse Rijk. Een ander voorbeeld is de Franse Revolutie en laat ik nou een treffende vergelijking zien tussen de toenmalige edelen en onze huidige bestuurders. Zalm de zonnekoning van Nederland en het Binnenhof als een moderne Bastille?
De ambtelijke, politieke, bestuurlijke verantwoordelijken, praten, praten, praten, vergaderen, schrijven rapporten en er gebeurt niets, helemaal niets, ze lossen niets op! Ze zijn voornamelijk met zichzelf bezig, met hun eigen belang, (lees inkomen), met het partij belang en coalitie belang, hetgeen ze hoog, zeer hoog laten prevaleren boven de belangen van de huis, tuin en keuken burgers.
De totale waanzin is uitgebroken op de Universiteiten onder de rectoren.
Demonstratierecht wordt misbruikt door linkse activisten.
En de “rechtspraak” door zgn. activistische rechters de de wet verkrachten, tijd dat daar een flinke bezem doorheen gaat.
Onze samenleving gaat ten onder door de Islam, Links en de zgn. deugmensjes die die de problemen niet willen inzien !
Nederland ontbreekt het aan een krachtdadige Overheid.
Stop met politieke spelletjes en ga aan het werk.
U heeft de « koe bij de horens gepakt « net als de Heer Dunki dat heeft gedaan , het grote probleem is dat “ karakters en mentaal besef “ niet door anderen kunnen worden bestreden . Ik ben bang dat zelfs een flinke bezem niet helpt ……. Totale opruiming is de enige weg ….. maar de “” deugmensjes “ dewelke de Moslims paaien zijn wel levensgevaarlijk . En de “” deugmensjes “ begrijpen niet dat zij hun eigen ondergang bewerkstelligen . Immers : Voor Moslims is een ieder die geen moslim is slechts een object en “ geruimd” mag worden . Zie het boek van Wijlen Prof Dr Hans Jansen “” Islam voor Varkens , Apen en andere beesten” waarin hij duidelijk maakt dat “” Het fundamentalistische Islamitisch geloof geen “” ongelovigen tolereert “. En de Koran een samenraapsel van “” bagger”” is en geschreven door een krankzinnige . Cultuurrelativisme is dodelijk ……. En….. dat beseffen de inerte zielen niet omdat deze verschrompelende hersendelen hebben .
De deugmensjes zijn te dom om het probleem te begrijpen, die hebben een soort ingewortelde achterlijkheid.
Maar de Linksmens doet het opzettelijk dat is nog erger, want socialisme en nationaal socialisme schurken al tientallen jaren tegen elkaar aan !
Grenzeloze “ gastvrijheid “ werkt niet meer , schrijft De heer Pinto. Nu dat heeft nimmer gewerkt , ook 60 jaar geleden niet . Maar uiterst “ domme “ ideologie en uiterste dom humanitair gevoel en…. ( dat een gestoord affect betekent [ gevoelsleven ] ) blijkt de boosdoener te zijn . Immers : Assertiviteit wordt verdrongen en Oikofobie , de angst voor het eigene ( Boek Thierry Baudet) FvD , is dominant . Zodat bij beslissingen op politiek niveau de ratio ontbreekt en derhalve de emotie , de verwarring / ondoordachte uitingen het gevolg is . Op deze gronden , met de zogenaamde mensenrechten als leidraad de asielindustrie is ontstaan als ook de kennelijke noodzaak goedkope arbeidskrachten aan te trekken van mensen met een niet westerse achtergrond, voor zuiver commerciële doelstellingen . We zien nu de resultaten omdat er GEEN kennis is/ was van Geografisch Demografische diversiteit en de consequenties voor de burger waren . Dat Moslims vaak slechts hun geloof/ ideologie aanhangen is ook al jaren geleden bekend als ook hun aanpassingsvermogen aan de westerse samenleving NUL is. Wijlen Prof Dr Bob Smalhout en wijlen Prof Dr Hans Jansen hebben er ook jaren geleden gewaarschuwd voor het “ cultuurrelativisme “ . Den Haag was ( en is nog ) doof en blind voor conflicten . Er is ook nimmer geluisterd naar Drs Geert Wilders . Vooral het CDA is, wat de asielindustrie betreft een voorloper en de VVD heeft daar gretig gebruik van gemaakt en de asielindustrie. als verdienmodel omarmt . Dat er mogelijk een burgeroorlog zal ontstaan , zoals de heer Ab Flipse beoogt , financieel expert, is zeker niet allen denkbeeldig van aard . Door het linkse tuig , PvdA / Groen Links en D-66 als ook het CDA met de VVD als parasiet , zitten we nu gebakken met een hoop ellende …. En..,,, wie lost het op? Dat de « asiel verdragen niet worden opgezegd is mij een raadsel……. Immers : We verzuipen in de ellende en juist het CDA wil niet met Wilders samenwerken omdat Wilders strenge asielwetten wenst. Bontebal ……… Moet een harde schop hebben .
Wat Kartel mensjes kenmerkt is hun laffe houding jegens de linksextremistische terreur aan de UvA en andere universiteiten die zij niet alleen tolereren maar zelfs stimuleren in hun collectivistische denkraampje waarin in lang vervlogen tijden nog brave idealen pasten van een Willem Drees, terwijl vandaag de dag hun perverse ideaal slechts een Marxistische dictatuur is waarin de burger er is voor de amorfe bureaucratie van een in rookgordijnen gehulde staat waarin niemand verantwoordelijk is voor de ellende die zij willens en wetens veroorzaken.
Het ergste is hun volstrekte gebrek aan respect voor datgene wat de meer verlichte geesten in onze samenleving kenmerkt, onze persoonlijkheid, het karakter van het individu en onze idealen waar zij met hun tengels vanaf dienen te blijven… UvA-rector Peter-Paul Verbeek verpersoonlijkt deze pest. Dit braakmiddel heeft het juist gemunt op onze academische vrijheid om zelfstandig na te denken, om onze eigen beslissingen te nemen en verantwoordelijkheid te nemen voor ons eigen leven in plaats van geconfronteerd te worden met de onspreekbare hel van zijn achterlijke collectivisme dat erop uit is om een samenleving te creëren van suffe, verschrompelde , inerte zielen die zelf geen eigen wil meer hebben, geen gedachten noch ideeën kunnen articuleren, geen dromen meer hebben en hersenloos de de dogma’s van Karl Marx herkauwen.
Mensen zijn nu eenmaal niet gelijk maar voor dit linksextremistische tuig is één groot ‘hoogopgeleid’ collectief van meelopers het hoogste goed, reden waarom de ‘omvolking’ zo belangrijk is en daarin is de Islamitische Broederschap de lachende derde terwijl zij en blindrijke verraders van onze christelijke individualiteit en cultuur als een George Soros onze identiteit ondermijnen met duizenden, veelal dikbetaalde ‘pro-Palestina’ bruinhemden. Is het niet navrant dat 5 sheiks in de West Bank een beroep doen op de Israelische regering om hen te helpen met het losmaken van de West Bank van de ‘Palestijnse Autoriteit’ van Abbas en de regio in 5 sheikdommen op te delen die de staat Israel erkennen en zich achter de ‘Abraham Accords’ scharen ? Kijkt u eens naar : https://www.timesofisrael.com/liveblog_entry/five-hebron-sheikhs-pen-letter-asking-to-join-abraham-accords-as-emirate-dismiss-two-state-solution-report/ Hoort u de NOS daarover ?
In Gaza worden hongerige Palestijnen die gratis miljoenen voedselpakketten van een Amerikaanse hulporganisatie ontvangen genadeloos door Hamas afgeknald en die hulpverleners worden door dezelfde Hamas slagers vermoord, terwijl de communistische UN insisteert dat deze hulporganisatie plaats maakt voor hun corrupte UNWRA dat de hulpgoederen en voedsel rechtstreeks bij Hamas op de stoep zet, waarna die tegen woekerprijzen aan de eigen bevolking worden verkocht…
Het is niet voor niets dat Donald Trump de financiële poten afzaagt van universiteiten die zich ontpoppen als broeinesten van communistische en islamitische agitatie èn volstrekte lorrebollen als Peter-Paul Verbeek bij de vuilniszakken op de stoep parkeert.