Prikbord nr 959

De Franse regering heeft de inmenging vanuit de VS in Franse bedrijven die mogelijk voorstander zijn van diversiteits-, antidisciminatie- en overige ‘woke’-maatregelen afgewezen. Overigens accepteren wij wel de inmenging van (buitenlandse) activisten en de EU in bedrijven, boerderijen, verkeer, olieplatforms en energiecentrales. Zelfs banken en pensioenfondsen zijn hier een doelwit.

Bestandstroepen

In een Belgisch tv-programma over bestandstroepen voor Oekraïne moest er een ‘oud-kolonel’ aan te pas komen om te schetsen wat de militaire situatie is bij de Europese landen die zich de ‘willing nations’ noemen.

Daarbij werd ook een EU-commissaris voor joker gezet, die zich bemoeide met de civiele voorbereidingen op 72 uur oorlog, terwijl over het scenario niets wordt gezegd – met name de dreiging na die 72 uren – of over bescherming bevolking, dienstplicht en de Europese bevelvoering.

De betrokken landen geven nu al aan dat ze bang zijn om tegen de Russen te (moeten) vechten en eisen dat er eerst een bestand is in Oekraïne en dat ze worden gesteund door de VS (in niet in voorste lijn zullen komen?). Hoe onmachtig wil je het hebben? Om niet te zeggen ongemotiveerd, want het ging nog verder: een Griekse of Turkse soldaat wil niet sneuvelen voor Oekraïne, Litouwen of een buurland. En de meeste NAVO-landen hebben geen reserves, geen civiele bescherming, geen kernwapens, geen voorraden en geen oorlogservaring. Italië doet niet mee. Inmiddels heeft Polen, naar verluidt, 1400 moderne gevechtsvoertuigen besteld bij de eigen industrie!

Overigens besteedt Nederland kapitalen aan satellieten (voor NAVO-gebruik?) en alleen Polen, Finland en Zweden lijken het ‘vredesdividend’ niet te hebben geïnd ‘na’ de Koude Oorlog, net als wellicht Turkije, Noorwegen en de Baltische staten.

Bezet gebied

Met de Amerikaanse voorstellen aan Poetin, waarbij Rusland het bezette gebied in Oekraïne zou kunnen behouden, wordt niet alleen Zelenski gepasseerd, maar ook de VN. Het zou namelijk pijnlijk worden als China Tibet mag behouden, Taiwan bezetten én de bezetting van Zuid-Vietnam heeft goedgekeurd in de Veiligheidsraad, tevens de bezetting van de Krim en de overige Oekraïense gebieden zou goedkeuren, terwijl de Israëlische bezetting van de Westelijke Jordaanoever na een oorlog wordt verworpen.

Hetzelfde geldt voor de VS bij een eventuele bezetting van Groenland, want dan zijn er drie landen in de VR die zelf gebieden hebben bezet en de bezetting van onder meer Westelijk Nieuw Guinea, Gibraltar en Nagorno-Karabach hebben genegeerd. Wat/wie belet Poetin dan nog om Litouwen te bezetten?

Fraude met EU-geld

Mevr. Le Pen is veroordeeld wegens fraude met enkele miljoenen uit de EU-pot. Dit laatste is niet nieuw, maar de straf wel. Paul van Buitenen schreef destijds – ruim 25 jaar geleden – reeds over de fraude- en corruptie-onderzoeken van OLAF. Wie zijn er sindsdien bestraft: de Franse Eurocommissaris (zelfs deze super-corrupte Edith Cresson werd niet gestraft; alleen ‘reputatieschade’), de Franse regering (die ook Cresson beschermde), wegens misbruik van de jaarlijkse miljarden voor de agrarische sector, de Nederlandse regering die naar verluidt ruim 800 miljoen moest terugbetalen, de Italiaanse fractievoorzitter of mevr. Von der Leyen die weigert de COVID-documenten over de miljarden-inkoop van vaccins te tonen? De rij is veel langer waarbij corruptie of verduistering als een groter kwaad kan worden gezien dan fraude (teveel geld of verkeerde besteding zonder financieel eigenbelang). Het is goed dat daar een einde aan wordt gemaakt, maar dan graag in alle landen, zodat de toekomstige jaarrekeningen eindelijk zullen worden goedgekeurd…

Gaza

De demonstratie in Gaza tegen Hamas getuigt niet alleen van de werkelijke opvattingen van een deel van de bevolking, maar ook van de effecten die de Israëlische aanvallen tegen Hamas-doelen hebben op die bevolking.

Langzamerhand lijkt door te dringen dat – zonder Hamas, de beestachtige wreedheden en de gijzelaars – de verwoesting van Gaza niet zou hebben plaatsgevonden. Daar staat tegenover dat ook de VN schuldig is aan de ontstane situatie, maar liever Israël beschuldigt. En dat de ‘nuttige idioten’ hier nog steeds vrij spel hebben, dankzij de lafheid van OM en regering.

Lintje

Merkwaardig dat de Kamer meent, dat de handtekening van een minister niets voorstelt. Nog merkwaardiger is dat de koning niet zelf tekent voor ‘zijn’ lintjes of diens politieke vertegenwoordiger Schoof. En absurd is dat de Kamer minister Faber verantwoordelijk houdt voor het vermeende gebrek aan eenheid in de regering, waar ze slechts verantwoordelijk is voor haar eigen beleid op het gebied van asiel, COA en de inzet van vrijwilligers.

De ‘fout’ die wel is gemaakt, betreft niet alleen het (opzettelijk?) lekken van haar bezwaren, maar vooral het nalaten om bepaalde vrijwilligers te verbieden als die niet in haar beleid passen. Want al de vrijwillige helpers worden immers begeleid door het ‘onzichtbare’ betaalde activistenleger van Vluchtelingenwerk.

Politiek fatsoen

Sommige politici die in hun vorige functies hebben aangetoond bereid te zijn van dit land een milieudictatuur te maken, miljarden hebben verspild en de burgers grote schade toegebracht, schamen zich niet om een nieuwe minister die probeert puin te ruimen, verbaal te schofferen. Als dit het politieke fatsoen van de oppositie is, dan wordt het hoog tijd dat de Kamervoorzitter ingrijpt. Want toneelstukjes zijn er al genoeg in de politiek; daar moet geen vergadertijd van de Kamer aan worden verspild. De spreker van het FvD gaf dit duidelijk aan. Overigens is de Timmersmans-motie tegen minister Faber mislukt en verdiende geen steun van het ‘integere’ CDA; met name niet als het oogmerk is een minister te intimideren of te laten vervangen. Want het woord ‘prutser’ is vooral van toepassing op het optreden van de heer Timmermans zelf; in het parlement, in Brussel en bij zijn mislukte poging om een geloofwaardige (oppositie)partij te formeren. De bijdragen van diens ‘fusiepartij’ aan het oplossen van de door vorige kabinetten en parlementen veroorzaakte crises, zijn dan ook nihil. Hetzelfde geldt voor D66 en de ’dominee’ van de CU; terwijl de macht van de politieke ambtenaren steeds meer zichtbaar wordt. Zelfs de SP lijkt geïnfiltreerd door activisten die andere belangen behartigen dan die van de arbeiders en kleine ondernemers.

Politiepuinhoop

Mevrouw Knol die er doorgaans bijloopt als een straatagent, terwijl ze geacht wordt leiding te geven aan het nationale politiekorps, heeft een eigen verklaring voor de financiële puinhoop op ict-gebied waarvan het einde niet in zicht is. Ze meent dat de samenvoeging van 24 regio’s een oorzaak is. Waarom dan: incompetentie, foute contracten, corrupte of frauderende leveranciers? Stond dat in het onthullende rapport of verzint ze dit zelf, want die reorganisatie was reeds 13 jaar geleden, met een voorbereidingstijd van 3-5 jaar. De overheid, de zorg, MKB-ondernemers en (bank)bedrijven worden al 30 jaar lang door ict-miljonairs ‘uitgemolken’, maar deskundigen die daarop wijzen worden weggehoond of zelfs ‘aangepakt’. Want juist door de kennis en projecten uit handen te geven – ook door politici – hebben dubieuze ict-contractanten een ongekende macht verkregen. Daarover bestaan vele verhalen en voorbeelden, waarbij het vaak gaat om tientallen miljoenen. Alleen de ziekenhuizen betalen naar verluidt al 1 miljard per jaar voor hun software-’abonnement’, terwijl een (veel) goedkoper en werkend systeem destijds door mevr. Borst werd afgeschoten. De afloop daarvan is bij insiders bekend, maar de politie heeft geen capaciteit om dergelijke gevallen te onderzoeken… En politici willen het niet weten, gezien het stelselmatig negeren van ervaringsdeskundigen.

Spreidingswet

Er zullen meerdere redenen zijn waarom het kabinet de spreidingswet niet wil, want gemeentes die geld ruiken kunnen dan de neiging hebben om niet alleen statushouders met voorrang te huisvesten, maar ook ‘eigen’ AZCa te bouwen conform het beleid in Dordrecht. Ver van de bebouwde kom en zonder enige voorziening in het buitengebied waar een handvol mensen wonen. Bovendien worden dan ook locaties zonder werkgelegenheid, zonder (voldoende) openbaar vervoer en zonder voldoende politie aangewezen. De bewering dat ‘echte’ asielzoekers (die willen werken en integreren) nodig zijn om arbeidsmigranten te vervangen, zou er toe moeten leiden dat ook woonruimte bij industriegebieden wordt gerealiseerd, dat de arbeidsomstandigheden verbeteren en dat overige noodzakelijke voorzieningen beschikbaar komen in de vorm van scholen, artsen, winkels en OV. In dat geval is het ‘samenhokken’ van immigranten geen probleem, zoals destijds ook zichtbaar in de VS, maar dit wordt anders indien inwoners met een NL paspoort met ‘hun’ land Turkije bedoelen en met ‘hun’ president Erdogan, op straat bidden en hun kinderen naar gesponsorde moslim-scholen sturen.

Stupide

Dat er voor sommige Nederlanders een nieuwsbericht in makkelijk taal wordt gemaakt, is begrijpelijk. Maar een tv-journalist die tot drie keer toe hetzelfde onbelangrijke verhaal vertelde over een brandende auto op de Dam, moet zich afvragen wie er dan eigenlijk voor stupide kan worden aangezien.

Vriendenloterij

Hoewel ik geen deelnemer ben aan de Vriendenloterij gezien de goede doelen waaraan een deel van de opbrengst wordt besteed, net als van de Postcodeloterij, valt me wel de periodieke advertentie op waarmee een aantal winnende nummers bekend wordt gemaakt. Helaas is dit slechts reclame, want bij vermelding van alleen de deelnemende nummers zou die advertentie een stuk goedkoper en relevanter worden. Kennelijk moet voor de daadwerkelijk uitgekeerde bedragen de jaarrekening worden onderzocht; iets wat voor alle goede doelen van toepassing is.

Wet van Murphy

Drie zwaargewonde vrouwen bij een bevrijdingsoptocht doordat bij de vergunningverlening kennelijk geen eisen zijn gesteld aan de straatoverspanning van kabels voor een geluidstoren. Ook de organisatie heeft geen controle uitgeoefend, tevens heeft de chauffeur van de oplegger niet opgelet of een verkeerde inschatting gemaakt en tot slot stonden die vrouwen toevallig in de baan van de vallende toren. Helaas zijn dergelijke combinaties van (menselijke) fouten niet altijd te voorkomen, volgens Murphy’s law.


0 0 stemmen
Artikel waardering
Abonneer
Laat het weten als er

3 Reacties
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties
Boudica
9 dagen geleden

De overheid, de zorg, MKB-ondernemers en (bank)bedrijven worden al 30 jaar lang door ict-miljonairs ‘uitgemolken’, maar deskundigen die daarop wijzen worden weggehoond of zelfs ‘aangepakt’. Want juist door de kennis en projecten uit handen te geven – ook door politici – hebben dubieuze ict-contractanten een ongekende macht verkregen’. Klopt helemaal met het UWV voorop met een begroting van maar liefst 23 miljard (opgebracht uit werknemers-werkgeverspremies) en dan nog geen WIA uitkering kan ophoesten. De grootste kostenposten zijn dan ook ICT en Coaching. Alleen alsmaar meer geld afdwingen bij de overheid voor hun wanbeleid, daar zijn ze expert in. De SER kijkt alleen maar toe. Aan de diverse loterijen kan men beter maar niet meedoen want de meeste goede doelen hebben een oranje tintje. Opgeteld wel meer dan 40. Alweer zwaargewonden bij een evenement, het is niet de 1e keer dat duur betaalde ambtenaren hun controletaak verzaken maar blijkbaar leert men niet. De koning tekent niet zelf voor lintjes, die vrijwilligers vind hij klaarblijkelijk toch niet belangrijk genoeg, maar voor de noodwet (vrijheidsbeperking van zijn volk), staat hij wel in de startblokken, uit de kou zijn we met zo n koning. Conclusie uit het verhaal van dhr Girbes: het zal niet lang meer duren voor er een verschrikkelijke strijd op Nederlandse bodem zal plaatsvinden. Een ongekende recessie-depressie zal hieraan ten grondslag liggen.

a.r.girbes sr
8 dagen geleden
Antwoord aan  Boudica

Een “” verschrikkelijke strijd zal het niet worden, maar…… alle symptomen wijzen naar een uit “” balans geraakte maatschappij “” en overbevolking is een ECHTE BOOSDOENER……… Dat moeten we niet onderschatten……!!
De boeken van Drs. Paul Gerbrands, oprichter van de “” Club van tien Miljoen ” heeft in zijn boeken uitstekende argumenten daarvoor…….. aangehaald.
” Mijn Land van Veel en Vol” en “Na ons de zondvloed”,
EN……… Het CDA wilde zelfs slechts een bevolking van 3 miljoen…… in Nederland. ( Mei 2000 )
EN…….. in mei 2000 was er al een stellingname……… DAT…….. bevolkingsgroei …. VORMT DE GROOTSTE BEDREIGING VOOR EEN LAND.

Immers: Zoals het nu met de asielinstroom is gesteld……. is dat onhoudbaar… en……. De Geografisch Demografische Diversiteit, zal zeker heel veel spanning geven……… Maar de onzekerheid……. is zeer deprimerend. 545 mensen per VIERKANTE kilometer is absurd………..!!

9 dagen geleden

Wat NU heel “” zichtbaar” ( duidelijk) in het artikel van de Heer Dorrestijn wordt omschreven , is de absolute domheid ( incompetentie ) van bestuurders een feit is en dat “ activisten “ zo ongelooflijk geestelijk gedegenereerd zijn inzake hun “ intellectueel vermogen” en …. dat “” we “ kunnen spreken van massale “” onwijsheid “” en hun ( de activisten) gevoelsleven zeer geborneerd blijkt . Dat betekent, dat er in ” principe” geen uitweg meer is om tot een “” samengestelde cohesie “” te komen in de lichtste graad ……. “” het besef dat er “” segregatie “”” is in de ergste vorm en het “” communicatieve “ op slot zit . Immers :”” Het politiek fatsoen wordt volledig ontkracht en daarvoor is “” kortzichtigheid” in de plaats gekomen . En….. misbruik van macht wordt “” kennelijk” de nieuwe norm . Ik constateer NU dat “ de intellectuele leegte” een ramp is omdat DAN er niemand meer is die het “”maatschappelijk bestel “” weer op de rails kan zetten . …. “” Fraude met EU -geld, aan de lopende band, De asielinstroom nog steeds door gaat, het accepteren van de inmenging van buitenlandse activisten dewelke als “” doelstelling hebben het maatschappelijk systeem te ontregelen , zoals bij banken, energiecentrales en pensioenfondsen alsook de “” puinhoop bij de politie terzake de ICT waar miljoenen Euro’s verdwijnen in de zakken van dubieuze “ “ ICT – contractanten “” en deze ook de macht grijpen . Dat politici “” het niet willen weten , is geen verrassing omdat het intellectuele niveau bij politici bijzonder laag is . “ En de Europese Commissie voorzitster, von der Leyen, geen opening van zaken wil geven terzake de aankoop van covid-vaccins dat in de miljarden loopt . Is er dan NU nog steeds geen duidelijk signaal om onmiddellijk uit de Europese Unie te stappen …… ik denk van WEL ……. Zoals het nu gaat, lopen “” we”” volledig stuk op “””Onbestuurbaarheid door incompetentie “””en het “” het bedrijfsleven “ steeds meer macht naar zicht toetrekt, bv ICT , Banken en toeleveranciers …. !! Daarnaast is de Europese Centrale Bank en het Europese Monetaire Fonds niet in staat de financiële systemen te beheersen. De schulden van veel landen in Europa zijn onoverbrugbaar zodat de Rijke Landen moeten bijspringen …… ook dat is onhoudbaar en derhalve ook Nederland uit de EU moet stappen …..een NEXIT dus …… kostbaar naar noodzakelijk , continueren van de huidige situatie is ……. Zeer onwenselijk . Ik weet dat het onderhavige….. een “” wishful Thinking”” is omdat de wil bij bestuurders om “”schoon schip “” te maken ontbreekt ……. Omdat …….. zij EN pluche gebonden zijn EN het salaris dat wordt genoten …… een heerlijk gevoel geeft …… maar “” dodelijk “” is voor Europa ….!!! “”Na ons de zondvloed”” ., is het credo …!! Maar …… de chaos in Europa , ook door de aangekondigde Importheffingen van Donald Trump , zal onbeheersbaar blijken , omdat het ontwaken uit het “” luie leventje “” onverbiddelijk een prijskaartje heeft ….. !! De inflatie zal “ gierend”” uit de klauwen lopen. ….. en de leveranties uit China van “” essentiële grondstoffen”” zullen onbetaalbaar worden!!!! En…… de overbevolking zal haar verwoestende werk doen omdat …. 226000 mensen er per dag bijkomen …… zoals Prof Dr André Kuipers , Astronaut en wetenschapper, ook al heeft aangegeven en dat we “””zeer zuinig “”” met de “Aardkloot “” moeten omgaan …… !!! Wijlen Prof Dr Pim Fortuyn en Wijlen Drs Janmaat krijgen , postuum , gelijk …… de harde feiten inzake immigratie en de noodzaak tot het stoppen daarmede , is “” onuitwisbaar “.