De Telegraaf publiceerde zaterdag de resultaten van een onderzoek naar onze publieke omroep (NPO). Verreweg het grootste deel van de ondervraagden concludeerden dat het met de NPO wel een tandje minder kan. Afgelopen zondag leverde het programma ‘Buitenhof’ het bewijs voor de juistheid van die opvatting.
We hebben in dit land nu 13 publieke omroepen met een overkoepelende NPO-organisatie. Alleen al die laatste verdeelorganisatie kost ca. 170 miljoen euro per jaar, terwijl ze niets anders doen dan ‘verdelen’ van zendtijd. Die NPO heeft weer 2 bestuurders, 9 directeuren en tientallen managers. Een club kortom, die is ingericht om zoveel mogelijk belastingopbrengsten naar particuliere bankrekeningen te transporteren. Dat soort werk kun je doorgaans aan anderhalve man en een paardenkop overlaten, maar dat kwartje is nog niet gevallen in de wondere wereld van omroepland.

Bij de gehele Publieke Omroep geldt een ongeschreven ‘Reinheitsgebot’: alleen de voortreffelijken mogen met een overtal aan tafel van één van de vele praatprogramma’s komen. Het soms aanwezige publiek wordt geselecteerd op politieke voorkeuren en zodanig in de opnamestudio geplaatst dat de eveneens uitgenodigde ‘kop van jut’ optimaal met afkeurende blikken en geveinsde afkeer op de achtergrond in beeld wordt gebracht. Wat overblijft is eenzijdige linkse pulp die in de verste verte nog niet overeenkomt met de werkelijkheid en de opvattingen van de doorsnee Nederlander.
Afgelopen zondag in het programma Buitenhof, trad de socioloog (thans ook ‘historicus’ genoemd, vanwege een paar boekjes) Geert Mak op. Deze Mak kennen we – evenals Freek de Jonge, Claudia de Breij en veel andere voortreffelijken – van een programma waarin met veel bombarie ‘vluchtelingen’ werden afgehaald om een nachtje bij het te komen logeren. De volgende dag werden deze vermeende stakkers (eigenlijk: onbezoldigde NPO-figuranten) met weinig bombarie en bij afwezigheid van NPO-camera’s weer teruggebracht, want vluchtelingenopvang is eigenlijk meer voor het plebs. Toch benieuwd wat Mak, De Jonge en De Breij destijds voor hun toenmalige ‘televisiewerk’ hebben opgestreken…
Afgelopen zondag dus, liep Mak leeg in Buitenhof: “Je ziet eigenlijk in het machtigste land van Amerika (?????) iets zich voltrekken wat we kennen uit de geschiedenis van Italië met Mussolini en nazi-Duitsland”. We zijn meteen waar we kennelijk moeten zijn: Trump = Mussolini.
Alleen is Mussolini uit hetzelfde genre als Geert Mak: Mussolini begon als lid van de Italiaanse socialisten (PSI), was geruime tijd actief als hoofdredacteur van het Marxistische blad ‘Avanti!’ (Voorwaarts!) en tilde zich uiteindelijk naar het niveau van fascisme. Geert Mak studeerde sociologie en werd lid van de PSP-marxisten die b.v. de DDR (Mussolini 2.0) een uitstekend functionerende maatschappij vonden.
Mak vond verder dat ‘Europese Leiders’ meteen naar Groenland hadden moeten vliegen om daar een theatervoorstelling te geven toen Trump Groenland wilde kopen. Je zou er nog om kunnen lachen als het niet zo treurig was. Von der Leyen en b.v. Macron, met z’n zonnebril van € 659,= op Groenland, om Trump eens even te laten zien wie er nu echt de bazen zijn op het wereldtoneel?
Als klap op de vuurpijl kwam onder de verwilderde blik van presentator Vullings ook ene mevrouw Van Ieperen aan het woord: “Wat we zouden kunnen leren van de vijand die inzet op de uitvoerende macht die veel beslissender gaat zijn, is: we moeten misschien stoppen met de hele tijd naar die Messias kijken. Dus de kwade Messias, maar ook wachten op de goede Messias waar wij steeds, ja nee, dat was de verkeerde leider om die politieke partij groot te maken. Die uitvoerende macht dat zijn wij ook zelf. Dus het sneeuwschuiver effect. Het moet ook van onderop komen”. Het zal voor iedereen duidelijk zijn dat zowel Mak als deze mevrouw, na waarschijnlijk een drankgelach op zaterdagavond, nog beneveld aan tafel zaten. (En voor dat geraaskal waarschijnlijk nog betaald werden ook)
Aan dat soort krankzinnig gezwets moesten we ons geld maar niet meer uitgeven. Overigens kan de omroep ‘Ongehoord Nederland’ er ook wat van inmiddels, zoals Annemarie van Gaal onthulde: deze club slaat met 11 man in dienst maar liefst 4,5 miljoen belastinggeld per jaar kapot.
Het is een bende in Hilversum, een criminele bende.


De zeer terechte verbazing van de heer Nijhof , inzake de omroepen en de verkwisting van belastinggelden door de NPO , waar negen ( 9) directeuren en “””” tientallen “”””” managers zijn aangesteld blijkt uiterst irritant te zijn . Zoveel directeuren en tientallen managers voegen NIETS toe ter verbetering van programma’s. Maar , als we om ons heen kijken , zien nog andere symptomen dewelke “”” nog steeds “”” veel ( heel veel) geld kosten . De belasting- betaler wordt inmiddels “” knettergek van de te betalen BTW en de kosten voor asiel opvang , dat in de miljarden loopt . ( € 27. 000.000.000,— ) . Mijn verbazing is dan ook dat het huidige ambtelijk apparaat , geen maatregelen neemt de asielinstroom te stoppen . Dat betekent dus dat dat velen op bestuursfuncties accepteren dat Nederland naar de verdommenis gaat . Bij de NPO wordt er met geld gesmeten en als ook nog eens de kosten voor de klimaatwaanzin er bij tellen en nu de transportbedrijven de energie- transitie welwillend hebben geaccepteerd omdat er miljarden “” subsidie “”wordt verkregen . De consequentie is dus dat Nederland het bedrijfsleven financiert en er in de toekomst , als de batterijen voor honderden “” vrachtwagens “”moeten worden vernieuwd , alsdan of de subsidiepot is dan leeg het bedrijfsleven in de transportsector een miljarden verlies zullen leiden . De optelsom van de salarissen van managers, directeuren, subsidie voor transport, klimaatwaanzin, asielinstroom en …… de onderhoudskosten voor asielzoekers , het geschatte bedrag van € 100. 000.000.000,- door de burger moet worden opgebracht : Daarnaast is er al € 98.000.000.000,- van het ABP uit de pensioenpot , uitgegeven aan de ongelooflijk stomme windmolens . Zodat er inmiddels € 200. 000.000.000,— is verdwenen . De verkwisting loopt inderdaad de “” spuigaten “” uit . De salarissen van de directeuren en managers is dan nog maar een zeer klein percentage van de onbedoelde uitgaven . Het is een criminele bende in Hilversum schrijft de heer Nijhof ……. Nu ….. we kunnen rustig spreken “van ” boeventuig “” op vele niveaus in Nederland . Als we bedenken dat het gas uit Groningen € 15.000.000.000,— per jaar kan opbrengen , het nu als een verliespost te boek staat . Dat de armoede in Nederland progressieve vormen aanneemt is dat consequentie van crimineel beleid en de psychopaten in Den Haag daar schijt aan hebben . Nederland gaat “” ten onder “” zegt financieel expert Ab Flipse : hij zal zijn gelijk op zijn schoot krijgen ……. . aangeboden !! Nederland zal en de Europese Unie moeten verlaten en de VN -agenda 2030 een schop verkopen . En, de adder onder het gras heb ik nog niet besproken .!!!!
De heer Nijhof bevestigd weer eens hoe er door een organisatie met ONS geld wordt omgesprongen . “” Het is een criminele bende in Hilversum”” schrijft Nijhof . Dat is een niet te verstane conclusie en bij het even een paar stapjes “” doordenken “ betekent het dus dat Ambtelijke besluiten ondoordacht en op een criminele basis worden genomen . Het is inderdaad “” beestachtig “” dat belastinggeld als “” smeermiddel “” wordt gebruikt . Vooral de “ managers “” zijn , mijns inziens , DE aasgieren . “ ze zitten overal met hun neus tussen . In ziekenhuizen hebben ze de artsen en verpleegkundigen in de ziekenboeg gezet en hun salaris is vaak “” buitenproportioneel . “ In het boek “” Zieke zorg “” wordt daar ook over geschreven . Managers zijn als een zeer giftige slang de macht aan het grijpen waarbij het aantal managers welig groeide. Maar, het zijn dus NIET alleen de managers maar ook de NGO’s dewelke uit hun voegen barsten . Immers : Ook op scholen zijn er management – lagen opgetuigd en deze blijken meer last dan plezier te geven . Immers : Jaren geleden is daarover veel gepubliceerd . De conclusie van de heer Nijhof is dan ook “” zeer terecht …..!